Backpackers.lt

Lassen nacionalinis parkas – mūsų pirmieji ugnikalniai

Vos tik atvykome į Lassen nacionalinį parką, pajutome, kad orai iš tiesų nebe karščiausi. Prie įvažiavimo labai mandagi reindžerė mus informavo, kad visi kempingai, kurie dar veikia turi labai daug laisvos vietos. Pasirinkome patį artimiausią, kuris buvo prie pat įvažiavimo. Vietų iš tiesų buvo labai daug, rinkomės labai ilgai.

ugnikalniai

Lasseno viršukalnė

Vieta buvo tyli, rami, čia dirbantys žmonės šypsojosi ir atrodė viskuo patenkinti. Bendra atmosfera buvo labai teigiama. Iškart nusprendėme, kad čia mums patinka.

ugnikalniai

<Apie žygį…

Lassen viršukalnės žygis

Pasirodo, kad šiame parke ugnikalniai yra net keturių rūšių. Vardint aš jų nepradėsiu, nes nepamenu, kaip tiksliai jie vadinas. Tačiau buvo galima užkopti į betkurį iš jų. Pirmam žygiui pasirinkome populiariausią – Lasseno ugnikalnį.

Žygis buvo vienas iš geresnių, kuriuos mums pasisekė atlikti. Iš kart prasidėjo zigzaginis kopimas. Nebuvo nei miško, nei upių nei pievų. Tiesiog kopėme į ugnikalnio viršūnę. Skamba banaliai, tačiau vaizdai buvo labai gražūs. Žmonių tiesa irgi buvo nemažai, bet tai pagrindinė parko vieta.

ugnikalniai

Galop pasiekėme viršūnę – atsivėrė įspūdingas vaizdas. Mus supo kiti ugnikalniai, vienas už kitą keistesni, gražesni. Įdomu ir tai, kad nors šie ugnikalniai yra miegantys, jie visdar aktyvūs, nes tą byloja teritorijoje burbuliuojantys geizeriai. O geriausias to įrodymas – didžiulis Lassen ugnikalnio išsiveržimas 1915 metais, kurio metu pelenai kilo į beveik 10 km aukštį, o lavos, dulkių ir dujų lavinos pakeitė didžiąją dalį šios teritorijos peizažo. Iš to, ką perskaitėme informacijos centre bei žygio metu, čia dar tikrai išsiverš ugnikalniai, tik niekas negali žinoti kada.

ugnikalniai

…apie žygį>

Vakarą praleidome ramiai – vakarienė prie laužo bei bandydami nesušalti palapinėje. Miegot čia ėjome anksti, nes vos tik saulė pasislėpdavo – tapdavo labai šalta.

ugnikalniai

Brokeoff mountain žygis

<Apie žygį…

Kitą dieną nusprendėme pabandyti eiti į antrą žygį iš eilės. Šį kartą pasirinkome mažesnį ugnikalnį – Brokeoff mountain, tačiau pats jo maršrutas buvo trečdaliu ilgesnis. Šis ugnikalnis garsėja tuo, kad daug metų atgal, čia stūksojo vienas didžiausių šio regiono ugnikalnių, pavadinimu Brokeoff Volcano. Vėliau dėl gamtos veiksnių jis tiesiog subyrėjo. Liko stovėti keturi ar penki jo šlaitai. Aukščiausias jų ir buvo Brokeoff mountain.

ugnikalniai

Žygis prasidėjo lengva įkalnę ir ėjimu per mišką. Medžius keitė pievos, pievas keitė pelkės, kur ne kur sroveno upeliai ir šaltinėliai. Galop kalnas ėmė artėti ir miškas baigėsi. Prasidėjo ilgas kopimas į viršukalnę. Neskubėjome, žmonių čia beveik nesutikome. Laiko tiurėjome į valias.

Pasiekus patį viršų vaizdas buvo dar įspūdingesnis negu pirmojo žygio. Ir vėl – ugnikalniai, kalnai, pievos, ežerai. Labai džiaugėmės atlikę šį žygį.

…apie žygį>

Džiaugėmes šiais dviem sunkiais žygiais ir todėl, kad nebežinojome, ar dar bus jų. Mūsų laukė parkai, kurie labiau vilioja lankytojus medžių ar gyvūnų stebėjimais. Temperatūra šalo, nežinojome, ar dar pavyks atlikti nors vieną tikrą kopimą šioje šalyje.

ugnikalniai

Lassen nacionalinis parkas paliko labai malonų įspūdį. Nors iš esmės tai tie patys kalnai, užlipęs ant jų tu galvoji – blemba, juk čia ugnikalniai. Tada tavo mintys rieda dar toliau – o jei išsiveržtų, ar pamatyčiau lavą..? kaip toli reiktų bėgti..? ar karštų dulkių debesies apsupti žmonės ir čia virstų amžinomis statulomis..? ar gali liberalai nugalėti rinkimuose..? kiek reikia, po velnių, virti kiaušinius, kad vidus būtų kietas..? Žodžiu, vaizduotė žaidžia.

ugnikalniai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *